25 Септмври 2017 1 EUR = 1.9558 BGN 1 USD = 1.6429 BGN 1 GBP = 2.2165 BGN
.

19.08.2017 10:06

Коментари 0 / Видяна 374

Безпощаден Григор се справи със Сугита, днес играе 1/2-финал с Иснър в Синсинати

Григор Димитров надигра Юичи Сугита в среща от 1/4-финалите на Мастърса в Синсинати и се класира за финалното каре в надпреварата след 6-2 6-1. Първата ни ракета доминираше през цялото време и не остави никакъв шанс да опонента си.

Българинът започна мача със стабилен сервис, а още в началото успя да пробие и подаването на японеца 0-2. Световният №46 трудно затрудняваше опонента си с началния си удар и му се налагаше непрекъснато да е под напрежение, когато вкарва топката в игра. Нашият се стараеше да наказва всеки пропуск и чакаше удобен момент, като междувременно бе безкомпромисен, когато сервира – 5-2. При този резултат Сугита сервираше за оставане в сета. Японецът изостана с 0-40, но навакса трите последователни сетбола. После изпусна геймбол с двойна грешка, след което се срина – 6-2.

Най-добрият ни тенисист продължи уверено и след почивката, като бе пълен господар на корта. Още в първия си сервис гейм Сугита навакса пасив от 15-40, но отново изостана и на геймбола не успя да настигне прецизна къса на съперника – 2-0.

Григор затвърди, а при 30-40 в четвъртия гейм опонентът му пласира форхенд в мрежата, с което допусна двоен пробив – 4-0. С приближаването на края българинът започна да се забавлява, а представянето му толкова надскачаше това на съперника, че всичко бе въпрос на протокол – 6-1.

Днес Григор Димитров ще се изправи срещу Джон Иснър в полуфинална среща в опит да достигне до първия си финал на надпревара от категория ATP 1000. Двубоят е втори по програма на централния корт и ще започне не преди 21:00 ч. наше време в събота.