.

17.10.2020 14:08

Коментари 0 / Видяна 828

Пирин Благоевград победи Миньор Перник с 3:2

Още по темата: Ветераните на Пирин с нова победа Ветераните на Пирин Благоевград победиха с 2:0 Марек Ветераните на „Пирин“ приемат „Марек“ на стадион Христо Ботев в Благоевград този четвъртък Ива Уорън: Не знам дали ще има други промени, желая успех на новото ръководство Пирин Благоевград победи Миньор Перник с 3:2 Отворено писмо на Пол Белогур, собственик на ФК Пирин Изненадващо! Ива и Греъм Уорън напускат ФК "Пирин" ФК „Пирин“ с позиция: Директорът на Академия Пирин Радостин Александров не бил „нападнат от разгневен родител“ Ветераните на "Пирин" Благоевград победиха "Беласица" Петрич Община Благоевград абдикира от ФК „Пирин“

Отборът на Пирин записа впечатляваща победа над Миньор Перник в първи мач от 10-ия кръг на Втора лига.

Момчетата на мениджъра Уорън Фийни надделяха с 3:2 на стадион „Христо Ботев” в Благоевград, а успехът за домакините дойде по изключително драматичен начин.

Зрителите по трибуните видяха цели пет гола, дузпа, спорни моменти, както и куп интересни ситуации пред двете врати.

Агитки и емоции. В крайна сметка „орлетата” показаха характер и успяха да изтръгнат трите точки в продължението на срещата с гол на Преслав Йорданов, който две минути по-рано бе изравнил с точно изпълнена дузпа.

Така Пирин записа пета победа в петте си домакинства от началото на сезона и запази стопроцентовия си актив у дома.

Миньор пък записа второ поредно поражение под ръководството на новия наставник Христо Янев.

Срещата започна отлично за тима на Пирин, който успя да поведе с една от първите си опасности пред вратата на „чуковете”.

Резултатът бе открит след само девет минути игра, а точен за домакините бе Станислав Манолев. Красимир Станове центрира добре в наказателното поле след атака отдясно, а опитният Манолев просто насочи топката в мрежата за 1:0.

Четири минути преди почивката Миньор успя да се върне в мача, изравнявайки чрез бранителя Антон Славчев.

Защитникът засече с глава центриране в пеналта, но ударът му  бе отразен от вратаря на домакините. При добавката обаче, Славчев не сгреши и направи 1:1.

Втората част стартира по най-добрия начин за „чуковете”. Само две минути след подновяването на играта, Миньор удари за втори път. Точен отново бе Антон Славчев. Този път защитникът стреля с глава след подаване от фал, а вратарят на Пирин не успя да реагира.

В заключителните моменти на мача дойде и драмата в дербито. Решени да избегнат първо домакинско поражение, футболистите на Пирин се хвърлиха в предни позиции, а усилията им бяха възнаградени.

По ирония на съдбата, героят за Миньор – Антон Славчев действа разконцентрирано на границата на наказателното поле, извършвайки нарушение, което доведе до дузпа. Зад топката застана Преслав Йорданов, който бе безпощаден и изравни-2:2 в 89-ата минута!

В продължението на двубоя, Йорданов отново успя да порази целта и да донесе победата на домакините. Нападателят отклони топката в мрежата след подаване на Антон Карачанаков.

След петата си победа в Благоевград, Пирин се изкачи на третото място във временното подреждане с актив от 19 точки.

Миньор засега остава 9-ти, но още този уикенд може да бъде изместен след изиграването на останалите мачове от кръга.източник\pirinsport