.

11.04.2010 11:19

Коментари 0 / Видяна 1032

Шумантов – жокерът на „Септември”

Полузащитникът на „Септември” Симитли Владислав Шумантов се превръща в печелившия жокер на отбора. Той прави уникални неща тази пролет, след като за по-малко от 40 дни за трети път носи победата на своя отбор с гол в последните секунди.

Най-напред Шумантов вкара за 1:0 срещу „Чавдар” (Етрополе) с гол от разстояние, с рядко красиво попадение във втората минута на продължението донесе победа и срещу „Ботев” (Криводол), а вчера направи това и с „Видима-Раковски”. На всичко отгоре той пое ангажимента да бие и дузпа в третата минута на продължението и изкачи отбора си на 5-то място във временното класиране на Западната „Б” група.

Този пролет „Септември” в осем мача има седем победи и едно равенство.

Владислав Шумантов е рожба на прочутата детско-юношеска школа на „Пирин”. Роденият през 1987 г. халф е част от много силна юношеска формация на „Пирин”, заедно със Златковски, Коцев, Р. Иванов, Занев, Каптиев и още много други. След като през последните няколко години не успя да намери себе си в Благоевград, сега прави страхотен сезон в „Симитли”.

Победата срещу „Видима-Раковски” за пореден път доказа, че в Симитли се играе много трудно и през този сезон единственият отбор, който успя да бие „Септември” като гост си остава „Академик” (София). Играчите от отбора пък потвърдиха думите на изпълнителния си директор Методи Стойнев, че играят само за себе си, а не за други отбори и не се съобразяват с имена.